Home / 0
Ładowanie Wydarzenia

Na Górze czujemy się najlepiej – warsztaty dla szkół średnich

5 listopada 2018 - 29 listopada 2018
Darmowy
  • To event minęło.

Aby przyciągnąć uwagę osób spoza środowiska os. z niepełnosprawnością, już po raz czwarty organizujemy cykl spotkań dla uczniów szkół średnich. Do poprowadzenia warsztatów dla licealistów poprosiliśmy tym razem przebojowy zespół Na Górze, który koncertował z nami w zeszłym roku. Panowie tworzą niepowtarzalną mieszankę energii, przekazu i uniwersalnej zabawy, a widowni nigdy nie pozostają obojętni.

Razem z członkami grupy pojawimy się w trzech wielkopolskich szkołach ponadgimnazjalnych, aby otworzyć uczniów na sytuację osób z niepełnosprawnością, kwestie dojrzewania i odnajdywania swojego miejsca w świecie. Na Górze łamie wszelkie stereotypy związane z niepełnosprawnością, ponieważ połowa zespołu zmaga się z nią na co dzień, wciąż pozostając artystami, muzykami. Ich łatwość nawiązywania kontaktu z odbiorcami, uwrażliwianie na problemy społeczne to Moc, jaką chcemy zaszczepić młodzieży. Poczucie wolności wypowiedzi, wolności twórczej!

Razem z zespołem chwycimy uczniów za gardła, talenty i potrzebę rozmowy tworząc jedyny i niepowtarzalny Warsztat Realizacji. Spotkamy się na samej górze potrzeb!

Magia bezpretensjonalnego spotkania, wolność wypowiedzi ponad podziałami. Bez cenzury, o najważniejszych dla młodego człowieka sprawach, pełnoprawnym głosem. o]wolności, o]młodzieży, o]zaangażowaniu i o]społeczeństwie

 

 

Prowadzący: Na górze

zespół muzyczny

Na Górze – polski zespół rockowy założony przez siedmiu muzyków pensjonariuszy, pracowników i wolontariuszy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie.

Podstawowe brzmienie zespołu tworzy dwóch wokalistów, gitary i perkusja. W muzyce pojawiają się także klawisze, flet, harmonijka oraz inne instrumenty perkusyjne.

W skład grupy wchodzą m.in. osoby określane jako intelektualnie niepełnosprawne.

O zespole zrealizowano kilka reportaży, grupa była prezentowana w różnych programach TVP1. Zespół poprzedzał występy („supporty”) zespołów takich jak Voo Voo, Kult, Hey, Raz Dwa Trzy, a także brał udział w charytatywnych koncertach w Pradze na festiwalach dotyczących respektowaniu praw człowieka na świecie (m.in. dochód przeznaczony na dzieci w Czeczenii oraz uchodźców z różnych państw).

Obecni członkowie:

  • Adam Kwiatkowski – śpiew
  • Krzysztof Nowicki – instrumenty klawiszowe
  • Wojciech Retz – gitara akustyczna
  • Robert Wasiak – perkusja
  • Jacek Wiczyński – gitara basowa

Details

Start: 5 listopada 2018
End: 29 listopada 2018
Koszt: Darmowy
Website: www.nagorze.org

Miejsce

Nazwa miejsca: Szkoły średnie
Adres: Wielkopolskie Polska