Home / 0
Ładowanie Wydarzenia

Jaki jest kolor wolności? – dziecięce plakaty bez granic

24 listopada 2018 - 25 listopada 2018
Darmowy
  • To event minęło.

Jak zrzucić balast własnych ograniczeń? Jak wyrazić obrazem wolność? Jak uwolnić zmysły i puścić wodzę fantazji? – to temat warsztatów, podczas których uczestnicy skupią się na przyjemnościach zmysłowego obcowania z ekspresyjnymi technikami plastycznymi. Przerwą więzy, by malować sznurkiem. Rozpromienią oblicza odbijając kolorowe autoportrety. Wezmą głęboki oddech, by malować wiatrem i pianą. Nie zabraknie też działań pozaplastycznych – uwalniania głosu i ciała.

Każdego dnia uczestnicy stworzą osobną pracę. Pierwszego – wolnościowe autoportrety przy użyciu szybkich zabaw z ekspresyjnymi technikami monograficznymi. Drugiego – skupimy się na nauce wspólnotowości i koncentracji. Przy pomocy rozwijających sprawności manualne graficznych technik powielanych, uczestnicy wykonają plakaty typograficzne, których autor będzie zbiorowy.

Cel nadrzędny: zabawa i radość z obcowania ze zmysłowymi technikami plastycznymi.

Przy okazji: nauka wyrażania emocji przez język barw i kształtów i komunikowania się z otoczeniem na płaszczyźnie pozawerbalnej.

Prowadząca: Anna Kaźmierak

ilustratorka i graficzka

Ekspresyjna ilustratorka i profesjonalny grafik. Od kilku lat równie intensywnie zajmuje się praktycznym zgłębianiem kultury tradycyjnej polskiej wsi. Łączy te dwie odległe pasje tworząc etnograficzne książki dla dzieci we własnym studiu graficznym „Miło to widzieć”. Wchodziła w skład wielu formacji i inicjatyw z pogranicza dyscyplin: zespół Przodki, zespół 60 zwrotek/godzinę, Poznański Dom Tańca, Fundacja Tres, czasopismo „Cudaczek i Przyjaciele”, zespół „Bałałajki”, zespół „Escola Popular”, Fundacja na Rzecz Kultury Żywej Białe Gawrony, Stowarzyszenie Teatralne Chorea. Dwukrotnie ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na kierunkach Edukacja Artystyczna oraz Grafika i Malarstwo.

Details

Start: 24 listopada 2018
End: 25 listopada 2018
Koszt: Darmowy

Miejsce

Nazwa miejsca: Warsztat Terapii Zajęciowej
Adres: Wielkopolskie Polska