Home / 0
Ładowanie Wydarzenia

Typy i Psikusy ᕓ warsztaty z Małgorzatą Gurowską I Panią Jurek

  • To event minęło.

Typy i Psikusy ᕓ warsztaty z Małgorzatą Gurowską i Panią Jurek

Na warsztaty obowiązują zamknięte zapisy: galeriatak@natak.pl lub wiadomość na fb Galeria Tak. Jednak zapraszamy do odwiedzania nas w galerii podczas przerwy, która odbędzie się około godz. 15:00.

12:00 – 14:00
TYPY to krój pisma i stemple w jednym. Kształty znaków oscylują między alfabetem, a abstrakcją. Zestawiane ze sobą tworzą słowa, obrazy, z których można budować różne znaczenia.
TYPY układają się w kształty by umożliwić wypowiedź tym, którym słowa nie wystarczają.
Osoby uczestniczące w warsztatach będą używać stempli, zaprojektowanych przez Małgorzatę Gurowską i Panią Jurek, budując własny przekaz wizualny, tworząc swój sekretny szyfr.

przerwa około 14.00 / 15.00.

15:00 – 17:00
PSIKUSY to pochwała różnorodności i kundlizmu. “PSIKUSY” to książka o tym jak powstaje kundel, o psich osobowościach, bogactwie kształtów i maści tworzonych przez samą naturę. Publikacja zawiera 40 luźnych ilustracji psów rasowych, przeznaczonych do wycinania i robienia kolaży.
Działania warsztatowe mają zwrócić uwagę na psy nierasowe, przez swą nieoczywistą urodę mniej atrakcyjne i często skazane na bezdomność.
Autorkami konceptu i szaty graficznej są Pani Jurek i Małgorzata Gurowska, manifest będący pochwałą kundlizmu napisała Dorota Masłowska, a ilustracje wykonali uznani polscy ilustratorzy: Jacek Ambrożewski, Małgorzata Gurowska, Marta Ignerska, Pani Jurek, Edyta Ołdak, Paulina Pankiewicz, Maria Strzelecka oraz 7- letnia Wandzia Hermanowicz.

Organizatorzy wydarzenia: Galeria Tak ᕓ Stowarzyszenie Na Tak ᕓ Projekt 5 zmysłów

Details

Data: 24 listopada 2018
Koszt: Darmowy

Miejsce

Nazwa miejsca: Warsztat Terapii Zajęciowej
Adres: Wielkopolskie Polska