Czy wiemy już wszystko o]wolności?

Home / Czy wiemy już wszystko o]wolności?

Najlepiej rozmawia się przy jedzeniu, więc także i w tym roku zaczynamy od spotkania z Wami na śniadaniu. 13 października ruszamy pełną parą z Projektem 5 zmysłów. oWolności. To już ósma edycja, podczas której odbędą się setki godzin warsztatów dla osób z niepełnosprawnością oraz ich rodziców, szkolenia dla instruktorów oraz warsztaty dla uczniów szkół średnich.

Już w poprzednich latach dotykaliśmy kluczowych dla niepełnosprawności tematów.  Tegoroczną edycję poświęcamy dyskusji o]Wolności. Do współpracy przy warsztatach zaprosiliśmy ilustratorów i grafików, którzy pomogą uczestnikom zaprojektować plakaty mówiące wprost o ograniczeniach społecznych zakrywanych ogólnikowo pojętą wolnością. Plakaty te uczestnicy zaprezentują podczas pokojowego marszu ulicami Poznania. Wolność myśli, wolność wyboru? Co z wolnością słowa? Dlaczego niepełnosprawność pozostaje tematem tabu? O co walczą rodzice osób z niepełnosprawnością? W jakim stopniu dotyczy ich wolność?

Na te i podobne pytania będziemy szukali odpowiedzi wraz z uczestnikami warsztatów, ich rodzicami, opiekunami i samymi prowadzącymi. Porozmawiajmy [o] granicach Wolności! Bądźcie z nami!