Paulina Skorupska

Paulina Skorupska

teatrolożka, absolwentka Wiedzy o teatrze oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Ukończyła również studia podyplomowe Psychologia społeczna w praktyce na Uniwersytecie SWPS oraz szkolenie Arteterapia i twórczy rozwój na Uniwersytecie SWPS. Doktorantka w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM.

W latach 2008-2015 związana z Teatrem Ósmego Dnia, gdzie współtworzyła projekty społeczno-artystyczne oraz scenariusze przedstawień dokumentalnych (m.in. „Osadzeni. Młyńska 1” z udziałem więźniów).

Od 2016 roku konsultantka programowa Teatru Polskiego w Poznaniu pod dyrekcją artystyczną Macieja Nowaka. W TP realizuje m.in. projekt „Szumy, zlepy, ciągi”, na który składają się debaty na tematy społeczne, współpracowała dramaturgicznie z Grażyną Kanią przy spektaklu „Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii” Martina Sperra (2016) oraz Mają Kleczewską i Łukaszem Chotkowskim przy spektaklu „Malowany ptak” wg Jerzego Kosińskiego (2017).

Od 2014 roku kuratorka (wspólnie z Agatą Podemską) projektu społeczno-artystycznego „Performanse wspólne” angażującego osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

W Instytucie Teatru i Sztuki Mediów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prowadzi zajęcia z zakresu teatru społeczności lokalnych.